Spotkanie, dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi

W środę, 14 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem pracowników Centrum Onkologii w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. I wraz z nauczycielami, a jego tematyka dotyczyła profilaktyki raka szyjki macicy oraz samobadania piersi (profilaktyka raka piersi).

Goście spotkania podzielili się z nami swoją wiedzą dotyczącą epidemiologii, objawów i przebiegu, oraz rokowań dotyczących zachorowań na raka szyjki macicy i nowotwór piersi. Mieliśmy również okazję zapoznać się z właściwą techniką samobadania piersi, będącą najbardziej skuteczną formą zapobiegania rozwojowi choroby.

Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informacyjne skierowane do nich jak również do ich rodziców. Powierzono im zadanie rozpowszechniania wiedzy zdobytej na spotkaniu, w swoich rodzinach i najbliższym otoczeniu.

Dziękujemy pani pielęgniarce szkolnej M.Spychalskiej za wykazaną inicjatywę organizacji profilaktycznego spotkania. Podziękowania należą się również uczniom za ich odpowiedzialną postawę w trakcie trwania spotkania, za uważne słuchanie i okazane zainteresowanie.