Góra grosza - zbiórka pieniędzy dla dzieci

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, przeprowadzanej pod hasłem Góra Grosza. Tegoroczna jej edycja jest już trzynastą, jak dotąd udaną, próbą pomocy dzieciom wychowującym się poza własnymi rodzinami. Zebrane pieniądze przekazane będą na dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Pieniądze można wrzucać do specjalnie oznaczonego pojemnika, znajdującego się przy głównym wejściu do szkoły. Zakończenie akcji datowane jest na 7 grudnia. Do tego czasu każdy z uczniów, nauczycieli, czy też rodziców, może wspomóc akcję i przekazać na rzecz objętych nią dzieci chociażby symbolicznego grosika. Poprzednie edycje Góry Grosza pokazały, że, jako szkolna społeczność, nie jesteśmy ludźmi obojętnymi na los innych. Nie zawiedźmy również w tym roku.

Monika Mendowska