Otwarcie hali sportowej

19 października o godzinie 14 rozpoczęło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy żuromińskim LO.

Na początku nastąpiło powitanie gości przez wicedyrektor liceum – panią Danutę Ryszewską. Następnie dokonano symbolicznego otwarcia hali poprzez przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli m.in. poseł Mirosław Koźlakiewicz, inżynier budowy - pani Sylwia Głowacka oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Dobiesz. Mieliśmy przyjemność gościć dziekana dekanatu żuromińskiego, ks. Kazimierza Kowalskiego, który poświęcił nowy obiekt sportowy. Dalej nastąpiły przemówienia: przewodniczącego Rady Powiatu - Jerzego Rzymkowskiego, Starosty Żuromińskiego Janusza Welenca, który wręczył pamiątkowe dyplomy dla osób zasłużonych przy budowie hali. Z okazji otwarcia hali otrzymaliśmy od samorządów gmin powiatu żuromińskiego zestawy piłek. Zostały również odczytane listy gratulacyjne, m.in. od posła Piotra Zgorzelskiego oraz Tadeusza Nalewajka - podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Program „Per aspera ad astra” został przygotowany przez uczniów LO w Żurominie. W programie znalazł się występ wokalny Magdy Lipińskiej, absolwentki LO w Żurominie, monolog Karoliny Kalkowskiej oraz recytacje Alicji Boruckiej, ubiegłorocznej maturzystki. Do piosenki „Futbol” M. Rodowicz uczniowie żuromińskiego LO prezentowali pokaz technik piłki nożnej. Kolejnymi atrakcjami był występ Zespołu Artystycznego ZNP w Żurominie oraz kończący całą uroczystość, pokaz tańca towarzyskiego przygotowany przez Szkołę Tańca w Mławie.

Artykuł: Olga Żurawska
Informacje: Monika Mendowska